Událo se v základních organizacích

 

 

 

 

 

 

 

Grilpárty Libějice

Jak se již stalo letitou tradicí, i letos uspořádala základní organizace FVČ Tábor pro všechny zaměstnance RP ZAP České Budějovice kulturní akci v Libějicích.

 

Pečlivá příprava grilované dobroty

 

Po pozitivních ohlasech z loňské zkušenosti se  akce nekonala v září ke ,,Dni Železničářů“, ale již ve čtvrtek 23. srpna. Ač byl tedy termín téměř o měsíc dříve, akci to vůbec neublížilo, spíše naopak. Krásné letní počasí, hojná účast, večerní ohňostroj a v neposlední řadě i dobrůtky z grilu zpříjemnily všem účastníkům všední den. A jelikož jídla, pití (a kdo si chtěl zasportovat, tak i pohybu) bylo dost, vydrželi pořadatelé s dobrou partou až do brzkých ranních hodin druhého dne. Podle množství kladných ohlasů spokojených účastníků se akce více než povedla a tak pořadatelé již nyní uvažují o jejím příštím ročníku.

Za ZO FVČ Tábor Marcel Smažík

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Návštěva Mirakula

V sobotu 8. září 2018 uspořádala ZO FVČ Hradec Králové ve spolupráci s ČD, a.s. RP ZAP Pardubice návštěvu zábavného rodinného parku Mirakulum v Milovicích u Lysé nad Labem. Akce určená zaměstnancům, rodinným příslušníkům a především dětem byla pro velký úspěch opakována již několikátým rokem.

 

Zábavný rodinný park Mirakulum

 

Odjezd z Hradce Králové byl naplánován výlukovým autobusem směr Poděbrady krátce před osmou hodinou ranní, ale právě díky snaze se výluce vyhnout zvolili účastníci cestu „oklikou“ přes Pardubice. Další účastníci přistupovali po trase tak, že před branou zábavního parku již byla celá skupina kompletní. Cesta k Mirakulu proběhla bez komplikací a naprosto „na čas“. 

 

Do Mirakula jsme vstoupili krátce po desáté hodině a hned za branou, z bezpečnostních i praktických důvodů, označili všechny děti páskem na ruce (tzv. stripem) s vyznačeným telefonním číslem rodiče pro případ, že by se ratolest v areálu ztratila. Areál zábavního parku je totiž rozsáhlý s velkým množstvím dětských atrakcí, které samozřejmě mohou vyzkoušet i dospělí. Evergreenem byl opět podzemní labyrint dřevěného hradu, kam z hradeb vede přímá skluzavka či obří závěsné houpačky. Velmi oblíbenou atrakcí byl s ohledem na horké počasí i Vodní svět, který je oproti minulé návštěvě již kompletně dokončen a nabízí tak skvělé mokré vyžití. Zájem byl i o lesní hřiště se stezkou v korunách stromů, kde bylo možno alespoň trochu se ukrýt do stínu.

 

Parádním zážitkem je i jízda upraveným vojenským bojovým vozidlem pěchoty či jízda vláčkem po cca 2 km dlouhé úzkorozchodné železnici, která od Mirakula vede k podzemním bunkrům nacházejícím se u tankodromu v sousedství bývalého vojenského letiště.

 

Dalším příjemným překvapením byl plánovaný odpolední kulturní program u příležitosti 6. výročí zahájení provozu parku, na kterém pro děti vystoupil se svým pásmem kouzelník, artisté či Divadlo Spejbla a Hurvínka.

Všichni si návštěvu Mirakula užili a hlavního cíle, spojenosti dětí, bylo 100% dosaženo.

Cesta zpět do domovů již probíhala individuálně dle možností každého účastníka.

 

A co říci závěrem? Snad jen poděkovat pořadatelům a těšit se na další podobné společné akce.

Za ZO FVČ Hradec Králové Robert Benda

 

 

 

 

 

 

 

 

Zábavná vědomostní soutěž v Tachově

 

Jak je již tradicí, 8. června 2018 uspořádala ZO Federace vlakových čet v Tachově oblíbenou Zábavnou vědomostní soutěž.

Zázemí nám poskytla hospůdka Na hřišti v Plané u M.L, kde jsme již stálými zákazníky. Nezdá se to, ale byl to už 18. ročník a vše nasvědčuje tomu, že to aspoň na dvacítku dotáhneme. Zúčastnilo se tentokrát pět družstev se svými zpracovanými tématy otázek. Témata byla opět rozmanitá. Letos došlo na operní pěvce, minerály, dezerty, zápas a chráněné krajinné oblasti. Prostě bláznivá všehochuť jako vždycky. K tomu ještě mírně „ujeté“ mezihry, zvláště ta s autíčkem a malý testík našeho velitele soutěže. Není divu, že obhajoba prvenství je nesmírně obtížná o čemž se přesvědčili borci z týmu Kuple. V  letošním roce všechny převálcovali vědomostmi přetékající hoši z týmu Rumových pralinek. Koneckonců příznivé účinky rumu na inteligenci již byly mnohokrát prokázány, o tom není sporu. Na putovním poháru budou letošní vítězové zvěčněni a ostatní se snad dočkají příště. Již se těšíme na příští rok! Pralinkám nic nedarujeme, protože ostatní týmy Kuple, Rychlé šípy, Betonoví psi a Vondrové se určitě zahanbit nenechají.

 

Soutěžící při mezihře s autíčkem

 

Další akce pořádá naše ZO FVČ v období letních prázdnin, kdy proběhne 19. července turnaj v kroketu, 14. srpna turnaj v minigolfu a 24. srpna turnaj v ruských kuželkách.

Za ZO FVČ Tachov napsal Ivan Horna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Beskydská šlápota“

 

 

ZO Federace vlakových čet Hradec Králové ve spolupráci s ČD, a.s. RP ZAP Pardubice uspořádala pro zaměstnance a jejich rodinné příslušníky ve dnech 11. - 13. května 2018 turistický výlet do Beskyd.

 

V pátek ráno jsme se sešli ve skupině 15 dospělých a 10 dětí na nádraží v Hradci Králové a vydali se vlakem do Rožnova pod Radhoštěm. Tam jsme navštívili Valašské muzeum v přírodě - Dřevěné městečko. Prohlédli jsme si roubenky, děti se svezly na historickém kolotoči a občerstvili jsme se v restauraci v areálu. V 16:00 jsme se autobusem přesunuli do Trojanovic, kde jsme se ubytovali v hotelu U lip. Při společné večeři jsme probrali program na sobotu a neděli.

 

Sobotní ráno na nás čekala mlha, ale přesto jsme po vydatné snídani vyrazili k lanovce a nechali se vyvézt na sluncem prolité Pustevny do výšky 1020 m.n.m. Pustevny jsou z větší části v rekonstrukci po vyhoření Libušína v roce 2014, ale nám to nevadilo a po zakoupení suvenýrů jsme vyrazili k soše pohanského boha Radegasta a dále na Radhošť, kde jsme si udělali obědovou pauzu. Poté jsme si prohlédli poutní Kapli svatého Cyrila a Metoděje a podívali se ze zvoničky do kraje. Pak nás čekal návrat do místa ubytování, někteří si trasu prodloužili přes Malý a Velký Javorník a ostatní sestupovali z hřebene dolů do údolí, kde odvážlivci zvládli lanový park a všichni jsme se sešli k večeru v hotelu.

 

Neděle patřila návštěvě Technického muzea Tatry v Kopřivnici, kde byli nadšeni hlavně děti a mužská část skupiny prohlídkou aut. Po prohlídce jsme akci ukončili a rozjeli se do svých domovů.

A co říct závěrem? Počasí nám přálo a víkend v Beskydech stál za to.

 

Za ZO FVČ HK sepsala V. Jechová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Návštěva koncertu vážné hudby

 

 

ZO FVČ Kolín zveřejnila nabídku na dotaci vstupenky na koncert vážné hudby komorního tělesa Zemlinsky quartet. Dne 19.1.2018 jsme ji využili a navštívili Sukovu síň pražského Rudolfina. Od mistrů svého oboru jsme vyslechli v téměř dvě hodiny dlouhém programu díla Haydna, Janáčka a Brahmse a jako přídavek po nekončícím potlesku přibližně stovky posluchačů i Zemlinskyho. V nádherném prostředí  se koncert konal pod záštitou známého českého psychiatra, popularizátora vědy a vysokoškolského pedagoga prof. MUDr. Cyrila Höschla

 

Koncert se konal v rámci projektu Zemlinskyho quartetu ve spolupráci s Pražským komorním baletem a má na pořadu ještě další dva večery v březnu a květnu.

                                                                      

Za ZO FVČ Kolín Gargula Josef

 

 

 

 

 

 

 

Návštěva TONGA

 

V neděli 22. října 2017 uspořádala ZO FVČ Hradec Králové ve spolupráci s ČD, a.s. RP ZAP Pardubice pro zaměstnance a především jejich děti návštěvu zábavního parku.

Původně jsme se rozhodli pro návštěvu Mirakula (v Milovicích), bohužel ale počasí náš původní plán překazilo, tak jsme zvolili náhradní program a v 10:30 hodin jsme se sešli v krytém zábavním parku Tongo v Hradci Králové.

¨

Všichni účastníci (12 dětí a 7 rodičů) si to náramně užili. Děti se vydováděly na různých atrakcích, rodiče si popovídali u kávy o práci i o životě, někteří se zúčastnili her s dětmi a vrátili se do svých dětských let projížďkou na skluzavce. Během dne všem vyhládlo a tak si mohli objednat jídlo z restaurace, někdo se posilnil pizzou, jiní řízkem nebo polévkou.

 

A v zábavě mohli pokračovat až do 18 hodiny, kdy odešli poslední účastníci. Nikomu ani nevadilo, že se nejelo do Mirakula, ale určitě to příští rok zkusíme znovu, snad nám bude počasí přát.

Za ZO FVČ Hradec Králové Jechová Vendula

 

 

 

 

 

Oslava dne železničářů spojená s členskou schůzí

 

 

ZO FVČ Kolín ve spolupráci se SŽDC OŘ Praha, ČD Cargo, a.s. PJ Praha, ČD, a.s. ZAP Praha, ZAP Pardubice a ZAP Brno zve všechny zaměstnance 1. prosince 2017 v 18:00 hodin do velkého sálu restaurace Obecní dům v Kolíně.

 

Program:

- Od 18 hod. Výroční členská schůze

- Od 19 hod. Večeře

- Od 20:00 hod. Volná zábava

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ples upírů

 

ZO FVČ Hradec Králové ve spolupráci s ČD, a.s. RP ZAP Pardubice pro zaměstnance a jejich rodinné příslušníky kulturní akci v podobě návštěvy muzikálového představení Ples upírů - mezinárodně proslulé dílo vzniklo na motivy  filmu Romana Polanského a slibuje nejvýpravnější upíří podívanou od dob Draculy. Akce proběhne v neděli 19. listopadu 2017 od 14:00 hodin na scéně divadla GOJA MUSIC HALL v Praze. Cena vstupenky pro zaměstnance RP ZAP je 100,- Kč (pro aktivního člena ZO FVČ HK je snížena na 50,- Kč) a pro rodinného příslušníka je 200,- Kč. Doprava na/z představení je individuální. Závazné přihlášky se zaplacením předepsaného poplatku přijímá členka Výboru ZO FVČ HK paní Jechová (tel. 724 494 402) a to do 12. listopadu 2017 nebo do vyčerpání kapacity

 

 

 

 

 

 

 

Bohemia Sekt

 

ZO FVČ Kolín ve spolupráci s RP ZAP Praha, Pardubice a Brno, ČD Cargo – PJ Praha a SŽDC OŘ Praha zvou na návštěvu Bohemia Sektu ve Starém Plzenci. Termín akce je 27. října 2017. Cena pro účastníka je 50,- Kč. Sraz účastníků je 27. 10. 2017 v 6:45 hod. na komandě v Kolíně. Odjezd z Kolína v 7:23 hod. Rx 874 Rudolf Těsnohlídek, z Prahy v 8:12 hod. Rx 764 Kynžvart. Návrat zpět individuální. V ceně akce je prohlídka s degustací a oběd. Bližší informace a přihlášky u paní Fučíkové (roz. Zemanové) na tel. 724 498 064.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ruské kuželky v Tachově

V Tachově mají ruské kuželky velice dlouhou tradici. Hrávali jsme je na zahradě našeho kolegy a kamaráda Zdeňka Martince už před třiceti lety a nebyl to ledajaký turnaj. Byly to takzvané noční kuželky, kdy jsme začínali večer a odjížděli nejdříve prvním ranním vlakem. Ještě, že byl k dispozici odpočinkový zahradní altán, kde se dala vstřebat chvilková  únava, když už klasická  povzbuzovadla“ nepomáhala. Bohužel Zdenda se už na nás dívá z nebíčka. Snad mu děláme radost pořád a pamětníci na něj nezapomínají. V současnosti jsme naše turnaje přesunuli do sportovního areálu v Tachově u Bělčických, kde se odehrávají i bowlingová klání. V sobotu 2. září jsme se opět sešli. Letos byla docela smutná účast, šest účastníků bylo opravdu málo, ještě že nás zachraňují „staří dobří“ důchodci. Přesto jsme si krásně zahráli, jako vždy napřed tzv. „do plných“ a potom „dorážku“ a byla radost sledovat, jak to staří matadoři nezapomněli a neomylně trefovali. Jediný nováček v našem kolektivu proto zákonitě obsadil skvělé 6. místo a musí se ještě moc a moc učit. Velice dobře stravitelné ceny s divnými názvy jako „csabai“, „fuet“ nebo „edelsalami“ pak byly chutnou odměnou všem účastníkům. Turnaj se velmi vydařil a proto příští rok doufáme v početnější účast.                                                            

Za ZO FVČ Tachov sepsal Ivan Horna

 

 

 

 

Grilpárty Libějice 2017

Jak se již stalo tradicí , i letos uspořádala základní organizace FVČ Tábor pro všechny zaměstnance RP ZAP České Budějovice kulturně-sportovní akci v Libějicích. Na rozdíl od minulých ročníků se  akce nekonala v září ke ,,Dni Železničářů“, ale již v pátek 25. srpna. Ač byl tedy termín téměř o měsíc dříve, akci to vůbec neublížilo, spíše naopak. Krásné letní počasí, hojná účast a v neposlední řadě dobrůtky z grilu zpříjemnily všem účastníkům páteční den. A jelikož jídla, pití (a kdo si chtěl zasportovat, tak i pohybu) bylo dost, vydrželi pořadatelé s dobrou partou až do ranních sobotních hodin. Podle množství kladných ohlasů se akce povedla a tak pořadatelé již nyní uvažují o příštím ročníku.

Za ZO FVČ Tábor Marcel Smažík

 

 

 

 

 

 

 

Libějice 2017

 

ZO Federace vlakových čet Tábor ve spolupráci s ČD, a.s. RP ZAP České Budějovice, ZO FVČ Č. Budějovice a OSŽ Č. Budějovice pořádají pro své členy a zaměstnance tradiční grilpártyLibějice 2017“. Akce proběhne v pátek dne 25. srpna 2017 od 11:00 hodin v Libějicích—sportovním areálu za vesničkou (trať 202, třetí zastávka z Tábora).  Jako již tradičně pro zúčastněné budou připraveny dobroty na grilu, něco k pití a k rozhýbání je k dispozici hřiště s asfaltovým povrchem. Bližší informace o akci podá p. Smažík na tel. 724 495 495 popř. na e-mailu: smazik@zap.cd.cz. Na uvedených kontaktech je nutno potvrdit svou účast do 21. srpna 2017.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

První ročník turnaje

železničářů v luštění křížovek

 

Dne 30. května tohoto roku uspořádala ZO FVČ Bohumín ve spolupráci s RP ZAP Ostrava I. ročník turnaje železničářů v luštění křížovek. Začátek byl stanoven na 16 hodinu. Po prezentaci hráčů, kterých bylo 22, uvítal místopředseda ZO FVČ Bohumín všechny hráče a slavnostně zahájil turnaj.

 

Hrálo se v prostorách nádražní restaurace v Bohumíně, kterou restauratér pan Koždoň, zcela uzavřel pro veřejnost a sloužila jen pro účastníky turnaje. Turnaj spočíval ve hře jednotlivců a to ve třech kolech. Po celou dobu turnaje bylo všem účastníkům poskytnuto občerstvení v podobě rautu. Po velmi napínavém a vyrovnaném souboji hráčů byly po 20 hodině slavnostně vyhlášeny výsledky turnaje.

 

Ceny dostali nejen první tři hráči, ale i tři hráči, kteří se umístili na posledních místech. Po tomto slavnostním vyhlášení výsledků a předání cen pokračovala volná zábava doprovázená diskotékou. Všichni účastníci turnaje se dokázali skvěle bavit a využili možnost společného setkání, které, jak všichni víme, se nepodaří uskutečnit tak často.

 

Na konec bych velice rád poděkoval všem účastníkům turnaje za velice vydařený večer. Jako příští akce nás v Bohumíně čeká III. ročník turnaje v piškvorkách, který se uskuteční v měsíci září. Už teď se těšíme!!!

                                                                      

 

Za ZO FVČ Bohumín sepsal Aleš Košťál

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zábavná vědomostní soutěž

 

Čas letí rychle a nechce se věřit, že naše ZO FVČ Tachov ve spolupráci se Sportklubem Bor uspořádala 8. června 2017 již 16. ročník oblíbené vědomostní soutěže.

 

Dostavilo se pět tříčlenných týmů v čele s obhájci loňského prvenství - družstva Betonových psů.  Každý tým měl připravené  otázky pro své soupeře na předem daná témata. Ta byla velice rozdílná, tentokrát to byly - filatelie, házená, národní parky, Jižní Amerika a zbojníci. Zvláště u zbojníků se soutěžící divili co jich bylo, že to nebyl jenom Jura Jánošíků nebo Nikola Šuhaj. Naštěstí byly vždy připraveny tři možné odpovědi, tak se při troše štěstí člověk občas trefí a nevypadá jako úplný - však víte co. Celou soutěž dále zpestřovaly mezihry, které si opět týmy připravily na své soupeře.

 

Ty jsou naopak zaměřeny na šikovnost, zpravidla je to nějaký fyzický úkol na čas. Například brčkem vysát z nádoby s vodou 20 tic-taců a pustit je do láhve. Nebo jednou nohou, samozřejmě vyzutou, vybírat z vody fazole.  A celou soutěž doplňovaly ještě velice záludné otázky poroty, tentokrát bez možných odpovědí. Po velice dramatickém průběhu nakonec slavily vítězství Rumové pralinky ve složení Lafatová, Slabá a Štěpáník. A co obhájci z loňského roku Betonoví psi? Skončili na skvělém posledním místě! Týmy obdržely témata na příští rok, tentokrát budou asi velmi zábavní operní pěvci nebo národní jídla.

 

Přišlo i několik diváků podpořit své favority a atmosféra tomu odpovídala. Velký dík patří duši akce a předsedovi poroty Jirkovi Horskému za skvělou organizaci.  Můžete se k nám přijet podívat nebo si i zasoutěžit, termín je neměnný, vždy 8. června.       

 

Za ZO FVČ Tachov napsal Ivan Horna

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesenický šmajd

Ve dnech 25.-27.5. 2017 uspořádala ZO FVČ Hradec Králové ve spolupráci s ČD, a.s. RP ZAP Pardubice turistický výlet do Jeseníků. Na cestě do Horní Lipové, kde bylo pro výletníky zajištěno ubytování, na nás čekaly dva přestupy – v Pardubicích a Zábřehu na Moravě, což uvítaly především děti, které tak měly možnost svézt se vícero vlaky. Cesta uběhla bez komplikací až do cílové stanice a po několikaminutové procházce od nádraží nás uvítal penzion Pod smrkem, místo našeho víkendového pobytu.

Prvním zážitkem v oblasti Jeseníků byla návštěva Lesního baru – zařízení, kde provozovatel spoléhá na poctivost turistů. Bar je totiž samoobslužný jak ohledně konzumace, tak ohledně placení. Myslím že nejednoho návštěvníka nahlodá myšlenka, zda nezná ve svém okolí někoho, kdo by se občerstvil a bez uzardění „zapomněl“ při odchodu zaplatit… Osobně jsme tam nikoho takového nezaznamenali, všichni poctivě házeli do kasičky na sloupu mince či bankovky.

Počátkem následujícího dne jsme se svezli vlakem do Ramzové, kde jsme využili lanovky k cestě na horu Šerák (1351m n.m.)  Odtud nás čekala 2km vycházka na Keprník (1424m n.m.), kde nás uvítal ledový vítr. Přesto někteří ulehčili batohům konzumací části zásob. Následoval pochod zpět k Chatě Jiřího na Šeráku. V podstatně příjemnějším počasí než na Keprníku byla příležitost posvačit, ať už z vlastních zásob nebo využít zdejší restaurace, kde ovšem byla řádná fronta, protože krásného počasí využilo k šlapání po kopcích mnoho turistů.

 

 

Další cesta nás čekala strmě dolů ze Šeráku k Obřím skálám a dále zpět do Ramzové. Cesta byla krkolomná a zadařilo se i několika pádům či škrábancům od větví. Naštěstí vše bez vážnějšího zranění. Odměnou za náročnější sestup byly výhledy, které díky slunečnému počasí byly opravdu překrásné. Z Ramzové jsme se svezli vláčkem zpět do Horní Lipové, kde byl den zakončen večeří a volnou zábavou.

V neděli před odjezdem domů nás ještě čekala návštěva zdejších jeskyní Na pomezí, které jsou největší krasovou jeskyní v krystalických vápencích na území ČR. Příjemný výklad průvodkyně na bezmála 400m návštěvního okruhu nám zpestřovaly občasné průlety probuzených netopýrů.
Po skončení prohlídky už nás čekala jen cesta domů, zpět do Hradce Králové.

Myslím, že mohu hodnotit výlet jako velmi vydařený, počasí nám přálo, dobrá nálada nepolevovala a nedošlo k žádným újmám na zdraví s výjimkou několika škrábanců a pár bolavých chodidel.

Za ZO FVČ Hradec Králové sepsal Peca Jiří

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V Tachově se hrálo “Člověče nezlob se !“

 

 

Dne 27. dubna jsme se sešli v Esmeraldě (naše zeleně vymalovaná klubovna) na oblíbené Člobrdo. Dostavilo se deset ke všemu odhodlaných hráčů, kteří vydrželi bojovat s nezmenšeným úsilím tři kola, po kterých vyšel jako vítěz hráč s nejnižším součtem umístění ze všech kol. Výbuchy smíchu, zarputilé výrazy tváří a bohapusté klení svědčí o tom, že tato hra pořád dokáže hráče zaujmout. O vítězi rozhodlo druhé kolo, kdy jak se ukázalo skvěle bojující Jirka Horský tentokrát nestačil na ženskou přesilu. Marta Dýdková zakončila a po ní Pavla Vrkočová s nedbalou elegancí hodila čtyři šestky po sobě a to bylo přesně do „domečku“ a Jirka prostě jenom „mrkal na drát“. Zvítězila tedy Marta Dýdková, druhý byl Jirka Horský a třetí díky nejlepšímu prvnímu kolu Jana Bajerová. Ceny snad potěšily a příští rok zase nashledanou.

           

Za ZO FVČ Tachov sepsal Ivan Horna

 

 

 

 

 

 

 

Rajdlova 15

 

 

Je tomu již 36 let zpátky, kdy se parta ajznboňáckých nadšenců vypravila na první pochod a založila nečekanou tradici. Díky němu vzniklo sdružení zabývající se sportovními aktivitami na dráze pojmenované po místě svého vzniku Sportklub Bor. Po pochodu přibývaly další akce, některé již zanikly, jiné se objevily. S přibývajícími lety ubyly ty fyzicky náročné, léta se prostě nezastaví, ale nahradily je ty spíše více zábavné. A protože někteří členové Sportklubu jsou zároveň i členy naší federace a účastní se především oni, došlo k propojení ku prospěchu celé věci.

 

Dne 6. května 2017 se šel tedy již 36. ročník, tentokrát okruh z Mariánských Lázní. Cestou jsme navštívili rozhlednu na Panském vrchu, při cestě byla možnost navštívit obnovený židovský hřbitov a vývěry pramenů. U rozhledny byl tradiční oheň s občerstvením pochodníků a soutěžemi pro děti i jak se ukázalo i pro některé tatínky. Odměnou jim byly pamlsky, tatínci si dávali spíš tekuté.

Cíl byl v restauraci „Pod tribunou“ na ploché dráze, kde bodoval především vynikající gulášek. Účast byla 69 dospělých a 7 dětí, o které se staralo 7 pořadatelů, délka byla 15,3 km. Spokojenost účastníků nám byla tou největší odměnou, těšíme se na příště, nejspíše zase v Mariánských Lázních.

Za ZO FVČ Tachov sepsal Ivan Horna

 

 

 

 

 

 

 

 

Návštěva muzikálu

 

ZO FVČ Kolín ve spolupráci s RP ZAP Praha, ČD Cargo, PJ Praha a SŽDC – OŘ Praha zvou své členy a jejich rodinné příslušníky na muzikál „Ples upírů“ v termínu 3. 3. – 15. 10. 2017. FVČ svým členům přispěje 50% z ceny vstupenky (zaplacené hotově), max. 300,- Kč. Bližší informace u slečny Zemanové (tel. 724 498 064).

 

 

 

 

 

 

Víno 2017

 

 

ZO FVČ Kolín ve spolupráci s ZAP Praha, ZAP Pardubice, ČD Cargo, SŽDC – OŘ Praha a ZAP Brno Vás zvou na návštěvu do vinařské obce Mutěnice (okres Hodonín) v termínu 17.-18. 6. 2017.

 

Sraz účastníků v 17. 6. 2017 v 6:00 na komandě v Kolíně. Odjezd v 6:27 (EC 273 Csárdás)

 

Plán akce:

Sobota v Hodoníně – prohlídka expozice muzea TGM, promítání filmu o životě TGM, prohlídka výstavy „Srdečně zdravím a vřele líbám“ s obsahem dopisů, deníků, pohlednic a fotografií vojáků z fronty v době I. světové války, oběd (pečená vepřová žebra s pečivem), v Mutěnicích – povídání o víně a degustace, přátelské posezení s večeří.

 

Neděle – snídaně a individuální odjezd.

Cena: členové FVČ – 400,- Kč, rodinní příslušníci členů – 500,- Kč, ostatní zaměstnanci ČD, ČD Cargo a SŽDC – 800,- Kč.

 

Ubytování zajištěno (pouze do vyčerpání kapacity). Přihlášky zasílejte do 17. 5. 2017 na adresu slečny Zemanové: radmilka.z@gmail.com (tel. 724 498 064).

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesenický šmajd

 

 

ZO FVČ Hradec Králové ve spolupráci s ČD, a.s. RP ZAP Pardubice pořádají ve dnech 26. – 28. května 2017 pro zaměstnance a jejich rodinné příslušníky sportovně-turistickou akci „Jesenický šmajd“.

 

Akce je zaměřena na rekreační horskou turistiku v západní oblasti Hrubého Jeseníku. Ubytování účastníků po celou dobu akce je zajištěno v penzionu Pod Smrkem v Horní Lipové. Akce je vhodná i pro děti. Účastnický poplatek ve výši 600,- Kč (děti 5.-12. let 300,- Kč) zahrnuje 2x ubytování s polopenzí, jízdné na lanovou dráhu, vstupné do jeskyní Na Pomezí a místenku na vlak tam.

 

Odjezd z Hradce Králové je v pátek 26.5. v 11,36 hod. (Sp 1845) a návrat je předpokládán v neděli 28.5. v odpoledních hodinách. Závazné přihlášky se zaplacením účastnického poplatku přijímá členka Výboru ZO FVČ HK paní Slezáková (tel. 604 706 312) na pracovišti osobní pokladny žst. Hradec Králové hl.n. a to nejpozději do 28. dubna nebo do vyčerpání plánované kapacity.

 

 

 

 

 

 

 

Návštěva divadelního představení

 

ZO FVČ Hradec Králové ve spolupráci s ČD, a.s., RP ZAP Pardubice pořádá pro zaměstnance a jejich rodinné příslušníky kulturní akci v podobě návštěvy divadelního představení „K A T I“.

 

Detektivní komedie z hospody U Kata. Nejnovější hra oblíbeného irského dramatika Martina McDonagha proběhla v září 2015 v londýnském Royal Court Theatre. Od té doby získala i prestižní cenu Olivier Awards za nejlepší hru roku. V podání souboru Klicperova divadla hru zrežíroval Jan Frič.

 

 

Termín je v pátek 7. dubna 2017 od 19:00 hodin

na hlavní scéně Klicperova divadla v Hradci Králové.

 

 

Cena vstupenky pro zaměstnance i rodinného příslušníka zaměstnance RP ZAP je 100,- Kč (pro aktivního člena ZO FVČ HK je snížena na 50,- Kč z prostředků ZO).

 

Závazné přihlášky se zaplacením vstupenky přijímá členka Výboru ZO FVČ HK paní Vendulka Jechová (tel. 724 494 402) a to do 20. března 2017 nebo do vyčerpání kapacity.

 

 

 

 

Zpět na úvodní stránku