Prezidium FVČ

 

pořádá sportovně turistickou akci

 

 

Semilsko 2018

 

Kdy?         Ve dnech 3. – 6. května 2018

 

 

Ubytování:  hotel Obecní dům Semily

 

 

Předpokládaný program:

 

- ve  čtvrtek večer individuální příjezd do místa ubytování do obce Semily

 

- pátek pochod údolím Kamenice (Palackého stezka) a údolím Jizery (Riegrova stezka); Návarov (zřícenina hradu) – Bohuňovsko (Sklářská huť a vodní elektrárna) – Spálov (místo žel. neštěstí) - Semily

 

- v  sobotu pochod v trase Vysoké nad Jizerou – Roztocký mlýn (obnovený mlýn z roku 1656)  - Bozkov (návštěva dolomitových jeskyní) -  Jesenný

 

- v neděli odjezd

 

 

- podrobné pokyny zašle přihlášeným účastníkům prezidium FVČ

 

 

 

Poplatek pro každého účastníka akce je 700,- Kč.

 

 

Závazné přihlášky na předepsaných tiskopisech přijímá prezidium FVČ nejdéle do 31.3.2018, nebo do naplnění plánované kapacity

 

 

Přihláška na akci zde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prezidium FVČ

 

pořádá

 

BOWLING

 

XIII. ročník turnaje železničářů

 

 

 

Kdy?  Ve dnech 11. – 12. dubna 2018

 

Kde?  Bowlingová desetidráha

ve středisku OAZA

(Arménská ulice) 

V-GROUP BOWLING KLADNO

 

 

Časový program:

 

11. dubna

- do 11,30 příjezd účastníků

- od 11,30 prezence a losování na dráhy

- 12,00 hodin zahájení turnaje

- 18,00 hodin ukončení prvého hracího dne

- 18,15 ubytování účastníků

- 19,00 večeře

- 20,00 společenský večer

 

12. dubna

- 8,00 snídaně

- program dle výsledků předchozího dne

 

 

Turnaj je určen především pro hráče začátečníky a mírně pokročilé.

 

 

Startovné pro každého účastníka akce je 300,- Kč.

 

 

Přihlášky zasílejte na adresu prezidia FVČ

 

Přihláška zde .

 

 

 

 

 

 

 

Termíny sportovních

a kulturních akcí FVČ v roce 2018

 

Prezidium FVČ na svém zasedání určilo sportovní a kulturní akce, které bude ve spolupráci s ČD, ČD Cargo a SŽDC pořádat v roce 2018.

 

 

Akce a jejich termíny jsou následující:

 

Bowling XIII. ročník:

Celostátní turnaj železničářů v bowlingu ve dnech 11. - 12. 4.

 

Turistika:

XVIII. ročník turistického hvězdicového pochodu ve dnech 3. - 6. 5.

„Semilsko“ - údolí Jizery, Spálov, Bozkov (jeskyně)

 

Cykloturistika:

V. ročník hvězdicové cykloturistiky ve dnech 31. 5. - 3. 6.

Jižními Čechami okolím Putimi

 

Zátěžová turistika:

VI. ročník zátěžové turistiky ve dnech 6. – 8. 7.  s plnou zátěží Jihlavskem.

 

Turistika:

XIX. ročník turistického hvězdicového pochodu ve dnech 20. - 23. 9.

„Krkonoše“ - Vrchlabí, Přední Žalý (lanovka), Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou, Hnědý vrch (lanovka), Hříběcí bouda.

 

Kulturní akce:

X. ročník celostátní kulturní akce ve dnech 4. – 7. 10.

„Památky Západních Čech“  - Tachov, Bečov nad Teplou, Teplá, Kynžvart, Stříbro, Kladruby.

 

 

Propozice akcí a podrobnosti budou postupně uveřejňovány v Infolistech FVČ,

na webových stránkách FVČ a intranetových stránkách jednotlivých zaměstnavatelů.

 

 

 

 

 

 

 

 

Památky Středních Čech

 

Začátkem měsíce října uspořádalo prezidium Federace vlakových čet letošní poslední hromadnou akci. Tentokráte se jednalo o kulturní akci, která byla zaměřena na památky Středních Čech. Ve čtvrteční večer se všichni přihlášení účastníci sjeli do hotelu Roztoky, který byl v následujících dnech jejich přechodným domovem. Večer byl věnován přivítání a seznámení s programem na další dny a poté byl čas využit nejen k příjemnému posezení, ale i třeba na zahrání si bowlingu.

V pátek ráno, po snídani, následoval odjezd autobusem za první památkou, kterou nebylo nic menšího než hrad Karlštejn. Cesta od autobusu na hrad byla věnována prohlídce atrakcí, stánků a obchůdků městečka Karlštejn. Po vystoupání na hradní nádvoří byla na pořadu již očekáváná prohlídka světové památky, hradu Karlštejna. Po prohlídce a nezbytném fotografování následoval sestup na parkoviště a odjezd k další památce.

 

 

Tou byly Koněpruské jeskyně. I zde začala poutavá prohlídka se zasvěceným výkladem o těchto jeskyních. Po východu na světlo dne ještě část účastníků využila času a vydala se na kopec Zlatý kůň s krásnou vyhlídkou po blízkém a dalekém okolí. Poté byl na pořadu dne již jen odjezd do místa ubytování.

 

 

V sobotu, opět po snídani, byl na pořadu odjezd do Hořovic, kde byl naplánován dvojí program. Tím prvním byla návštěva zámku a tím druhým byla návštěva Cibulového jarmarku. Přes začínající jarmark se celá skupina dostala v pořádku na zámek a jako první zahájila prohlídky tohoto dne. Po prohlídce zámku bylo dáno volno a všichni se rozprchli po Hořovicích, kde se odehrával Cibulový jarmark (i když je pravda, že stánky s cibulí a výrobků z ní byly v silné menšině). Krátce před 14 hodinou všichni přistaveným autobusem odjeli k další památce a tou byl další známý hrad – Křivoklát. Na programu byla jedna z nejdelších prohlídek této akce – trvala jeden a půl hodiny. Po prohlídce následoval společný odchod pěšky kolem Fürstenbergova pomníku, s překrásnou vyhlídkou na hrad, zpět do hotelu v Roztokách. Večer proběhlo krátké zhodnocení celé akce a v neděli ráno odjezd do svých domovů. Poděkování patří nejenom všem účastníkům, ale i organizátorům za skvěle připravenou akci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Turistická akce Chodsko

 

Podle plánu akcí na letošní rok se v termínu 14. – 17. září uskutečnila akce Chodsko 2017.

Ve čtvrtek 14.9.2017 se účastníci sjeli do Klenčí pod Čerchovem, kde bylo v hotelu Haltrava zajištěno ubytování spolu s doprovodnými službami. Čtvrteční deštivé počasí nevzbuzovalo důvěru, ale do rána déšť ustal a turisty ráno přivítal sice zamračený den, ale bez deště. Přistavený autobus skupinu odvezl do Újezdu, kde si účastníci prohlédli v Kozinově statku zajímavou expozici života na Chodsku a chodských rebelií, doprovázenou velmi svérázným výkladem v místním nářečí.

 

Průčelí Kozinova statku (právo a čakan)

 

Po prohlídce expozice následovala pěší tůra po červené značce vzhůru na Hrádek, kde je umístěn památník vůdci chodského povstání Janu Sladkému Kozinovi. Cesta pokračovala směrem dolů do Trhanova, kde v místním restaurantu turisté utišili hlad. Po odpočinku pokračovali směrem přes Chodov, kolem Babí hory na Výhledy s památníkem Jindřicha Šimona Baara – spisovatele, který svůj život a dílo zasvětil právě Chodsku. Z Výhledů pokračovala cesta z kopce až do Klenčí pod Čerchovem, zpět do hotelu Haltrava.

 

Pomník Jana Sladkého Koziny na Hrádku

 

Sobotní ráno přivítalo velmi podmračeným nebem a přistavený autobus turisty odvezl (již za deště) vzhůru na Čerchov do prostoru bývalých kasáren. Po chvíli čekání v dešti byl otevřen kiosek a s ním i vyhlídková věž, na niž účastníci vystoupali a pokochali se okolím, které bylo posázeno chuchvalci mlhy. Po malém občerstvení se skupina vydala (opět v dešti) směrem na Capartice, kde v místní hospůdce ukojila živočišné pudy (hlad a žízeň). Po řádném odpočinku se turisté opět vydali na stezku směrem k Sádkově skále a odtud do Postřekova s místními pamětihodnostmi (Kaple sv. Jakuba Staršího, Pamětní síň obce Postřekov, Muzeum chodských krojů – momentálně zavřeno). Následoval již jenom návrat vlakem do Klenčí p. Čerchovem. Někteří z účastníků ještě navštívili místní kostel, kde byl toho dne uspořádán varhanní koncert a plni nevšedních zážitků se večer navrátili zpět na hotel.

Neděle již byla pouze ve znamení návratu domů.

I přes nepřízeň počasí byla akce podařená. Svůj podíl na tom měl svéráz tohoto kraje, protkaného bohatou historií a v neposlední řadě i péče organizátorů, kteří tuto turistickou akci připravili.

 

 

 

 

 

 

 

 

Litovelské Pomoraví

 

V prvních dnech měsíce června uspořádalo prezidium Federace vlakových čet již čtvrtý ročník cykloturistické akce. Bylo vybráno Litovelské Pomoraví – místo vhodné jak na cykloturistiku, tak na návštěvu řady přírodních a kulturních památek.

Ve čtvrtek 1. června se do Mladče  začali postupně sjíždět účastníci této akce. Někteří přijeli s předstihem a stihli si prohlédnout nejen zajímavou Mladečskou jeskyni, ale i památky v blízkém okolí.

V pátek po snídani a za krásně modré oblohy vyrazila celá skupina na plánovanou trasu. Ta vedla přes řeku Moravu do osady Nové Zámky a dále přes Nové Mlýny a Moravičany do prvního odpočinkového místa do Loštic. Kdo by odolal zastávce v místě známém výrobou populárních olomouckých tvarůžků. Byl zde samozřejmě čas jak na nákup v podnikové prodejně, tak na návštěvu tvarůžkové cukrárny nebo i dát si tvarůžkovou zmrzlinu. Po této vítané pauze vedla dále cesta proti proudu říčky Třebůvky až na hrad Bouzov. Zde měli účastníci připravenu prohlídku hradu, známého z mnoha filmových pohádek. Po prohlídce a menším občerstvení byla na pořadu jízda za  úmorného vedra do dalšího zajímavého místa. Tím byla obec Bílá Lhota s velmi pěkným arboretem. Z Bílé Lhoty to byl již jen kousek do cíle, do Mladče.

 

 

Sobotní ráno bylo opět krásně modré, a tak po snídani mohli všichni vyrazit na další kilometry v sedlech svých kol. Cesta vedla lužním lesem podél řeky Moravy do Litovle, městečka přezdívaného Hanácké Benátky. Po prohlídce a menším občerstvení ve zdejší cukrárně vedla cesta po cyklostezce podél řeky Moravy až k obci Lhota nad Moravu. Vzhledem k panujícím vysokým teplotám, celá skupina zastavila u přírodního koupaliště Náklo a osvěžila se koupelí. Po koupeli se jelo opět lužními lesy až do obce Horka nad Moravou, kde v pivovárku Melichárek byla dostačená přestávka na oběd. Potom následovala již cesta do obce Křelov a prohlídka Fortu XVII. – barokní pevnosti. Z pevnosti to byl již jen skok do Příkaz a do Hanáckého skanzenu, kde byla sobotní jízda ukončena. Na pořadu byl již jen přesun přistaveným cyklobusem do místa ubytování, do Mladče.

 

 

V neděli v dopoledních hodinách se účastníci postupně rozjeli do svých domovů. Celá akce se vydařila a i přes panující vedro měli všichni možnost poznat pěkný kout naší země.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orlické hory

 

Část účastníků při výstupu na Vrchmezí

 

Začátkem měsíce května uspořádalo prezidium FVČ první z řady turistických akcí roku 2017. Cílem byly opět Orlické hory. Ve čtvrtek 4.května se účastníci dopravili do základny pro příští dny – do obce Deštné v Orlických horách, do hotelu Alba. V pátek po snídani měl být dle plánu proveden přesun objednaným autobusem do místa startu pochodu, do obce Olešnice. Bohužel v čase přístavby autobusu poslal majitel autobusové firmy krátkou zprávu, že firma skončila. I přes tyto obtíže se díky ochotě některých účastníků – řidičů podařilo přepravit účastníky do Olešnice. Organizátoři potom rychle stačili zajistit jinou firmu na další dny. V Olešnici byla připravena prohlídka velmi pěkného Utzova mechanického betlému. Po prohlídce a nákupu suvenýrů všichni vyrazili na samotnou trasu pochodu. Červená turistická trasa vedla vzhůru do kopců až k prvnímu odpočinkovému místu a tím bylo Vrchmezí (1084 m.n.m.). Zde všechny chytla menší dešťová přeháňka. Po půl hodince celá skupiny vyrazila na další cestu. Ta vedla po hřebeni Orlických hor přes Polomský kopec (1051 m.n.m.) a rezervaci Bukačku (cestou byly k vidění velké plochy medvědího česneku a bledulí). Po přechodu vrchu Šerlich (z důvodu mlhy a deště bez vyhlídky) celá skupina dorazila na Masarykovu chatu, kde byl plánován odpočinek na jídlo. Po pauze na jídlo byl na programu jen sestup do místa ubytování, kam všichni v pořádku došli.

 

Údolí říčky Olešenky

 

V sobotu po snídani již bezchybně připravený autobus odvezl všechny do Nového Města nad Metují. Po krátké prohlídce náměstí celá skupina vyrazila na cestu. Ta vedla údolím Metuje až k Peklu (útulna postavená architektem Jurkovičem). Zde po vydatném obědě za pěkného počasí vedla cesta dále proti proudu krásným a romantickým údolím říčky Olešenky pod zříceninou hradu Frymburk až k poutnímu místu Rokole. Po prohlídce velmi zajímavého místa bylo v plánu již jen několik kilometrů do městečka Nový Hrádek a odjezd autobusem zpět do místa ubytování.

 

V neděli byl na pořadu již jen odjezd autobusem do Doudleb nad Orlicí na vlak a odjezd domů. Celá akce se i přes prvotní potíže spojené s autobusovou dopravou velmi vydařila.

 

 

 

 

 

 

 

Turnaj v bowlingu

 

 

 

Začátkem dubna uspořádalo prezidium Federace vlakových čet již 12.ročník populárního bowlingového turnaje. Turnaj byl uspořádán v herně SR Radava v Ústí nad Orlicí. 

Samotný turnaj byl zahájen v třináct hodin. Turnaj se hrál jako soutěž mužů a žen na 4 kola při jednotlivém střídání drah. Krátce před sedmnáctou hodinou byl turnaj dohrán. Po přesunu do místa ubytování následovala společná večeře a vyhlášení výsledků turnaje. Po krátkém vyhodnocení byl už jen čas na společenský večer s tancem.

 

Výsledky 12.ročníku turnaje.

 

Ženy:

 

1.místo - Málková Jana (RP ZAP Brno)

2.místo - Mikysková Petra (RP ZAP Pardubice)

3.místo - Vogltanzová Pavla (SŽDC, OŘ Ústí nad Labem)

4.místo - Brázdová Jana (RP ZAP Brno)

5.místo - Kosařová Petra (RP ZAP Pardubice)

6.místo - Báňová Monika (RP ZAP Ostrava)

7.místo - Rohlíčková Jana (SŽDC, OŘ Ústí nad Labem)

8.místo - Kuchyňková Radka (RP ZAP Ostrava)

9.místo - Nykšová Pavla (RP ZAP Ostrava)

10.místo - Horáčková Renata (SŽDC, CDP Praha)

 

 

Muži:

 

1.místo - Tikva Otakar (RP ZAP Pardubice)

2.místo - Šup Martin (RP ZAP Pardubice)

3.místo - Černý František (SŽDC, OŘ Brno)

4.místo - Vlk Otakar (RP ZAP Pardubice)

5.místo - Hopp Lukáš (ČD, DKV Olomouc)

6.místo - Matlovič Marek (RP ZAP Brno)

7.místo - Procházka Jindřich (RP ZAP Praha)

8.místo - Motak Jiří (RP ZAP Ostrava)

9.místo - Hakl Martin (RP ZAP Brno)

10.místo - Paclík Čestmír (ČD, DKV Brno)

 

 

 

 

 

 

Změna u sportovních akcí

  

 Prezidium FVČ upozorňuje, že vzhledem k problémům se zajištěním ubytovacího zařízení došlo k změně u jarní turistické akce.

 

XVI. ročník turistického hvězdicového pochodu ve dnech 4. až 7.května 2017 se místo v oblasti Českolipska koná v severní části Orlických hor (Olešnice, Deštné atd.).

 

Podrobnosti budou zveřejněny po schválení propozic obvyklým způsobem.

 

 

 

 

 

 

 

 

Termíny sportovních

a kulturních akcí FVČ v roce 2017

 

 

 

Prezidium FVČ na svém zasedání vybralo sportovní a kulturní akce, které bude pořádat ve spolupráci s ČD, ČD Cargo a SŽDC v roce 2017.

 

 

Termíny určených akcí jsou následující:

 

Bowling XII.ročník:

Celostátní turnaj železničářů v bowlingu ve dnech 5. - 6.4.2017.

 

Turistika:

XVI. ročník turistického hvězdicového pochodu ve dnech 4. – 7.5.2017.

„Českolipsko“ - Jestřebí, údolí peklo, Sloup (hrad a jeskyně).

 

Cykloturistika:

IV.ročník hvězdicové cykloturistiky ve dnech 1. - 4.6.2017.

„Na kole od Loštic do Olomouce“.

 

Zátěžová turistika:

 V.ročník zátěžové turistiky ve dnech 7. - 9.7.2017 s plnou zátěží Českotřebovskem.

 

Turistika:

XVII. ročník turistického hvězdicového pochodu ve dnech 14.9. - 17.9.2017.

„Chodsko“ - Újezd, Hrádek, Trhanov, Habartice, Čerchov.

 

Kulturní akce X..ročník:

ve dnech 5. – 8.10.2017.

„Památky Středních Čech“ - Karlštejn, Křivoklát, Točník, Hořovice.

 

 

Propozice  akcí a podrobnosti budou  postupně uveřejňovány na stránkách Infolistů FVČ  a současně i na webových stránkách FVČ a jednotlivých zaměstnavatelů.

 

 

 

 

 

 

Zpět na úvodní stránku